Громадська спілка «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» в підтримку Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств України розпочинає другу фазу роботи з лобіювання законопроекту №1362 «Про внесення змін до Закону України “Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” (щодо мораторію на експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді)» в другому читанні ВРУ.
В даному законопроекті освітлюються дуже важливі пункти, зокрема, заборона строком на 10 років вивезення за межі митної території України (експорт і реекспорт) лісоматеріалів та пиломатеріалів товщиною понад70 міліметрівз транспортною вологістю більш як 22 %.
Хотілось би зазначити, що раніше в законі не йшлось про заборону вивезення такої цінної породи дерева як дуб, та на разі в новому законопроекті пропонується віднести до переліку цінних та рідкісних порід цей вид деревини.
Громадська спілка «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» вважає, що запропоновані модифікації до законопроекту № 1362 є актуальними та кардинальними поштовхами для галузі деревообробної промисловості. Зміни до законопроекту здатні покращити становище національного виробника, відновити внутрішній ринок лісозаготівлі та деревообробки, збільшити кількість робочих місць та підвищити внутрішні доходи.
Увага! 9 квітня 2015 року
законопроект №1362 прийнято у другому читанні ВРУ.
Громадська спілка «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» рада повідомити про прийняття в другому читанні ВРУ законопроекту №1362 «Про внесення змін до Закону України “Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” (щодо мораторію на експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді)». Зміни прийнято 9 квітня 2015 року на засіданні сесії Верховної Ради України.
Висловлюємо вдячність тим депутатам-патріотам, які не продалися та проголосували за таке рішення!
7 липня 2015 року Президент України підписав Закон України № 1362 "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаною з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді).
Останнім часом були зроблені кроки на підтримку українських виробників переробних галузей. Ці кроки сприяють переходу нашої економіки від експорту сировини до виробництва та експорту високоякісної готової продукції. Це створює додаткові робочі місця, впроваджує в Україні сучасні технології, підіймає вартість та дохідність діяльності економіки, що повинно призвести до збільшення заробітної плати населення, загального доходу, відрахувань до бюджету. Все це наближає нас до рівня європейських країн. Країни, що останнім часом увійшли до Європейського Союзу надають приклад трансформації економіки від сировинних та низькоякісних товарів до випуску кінцевих продуктів більш високого рівня переробки.
Створення відповідних умов, де переорієнтація з експорту сировини до випуску готової продукції є стимулом інвестування в економіку країни, адже замість того, щоб виводити сировину, іноземний інвестор зацікавлений впровадженню в країні сучасних технологій і створенню нових виробництв, підтриманні довгострокових економічних проектів розвитку промисловості України. Іноземний інвестор також підтримує кроки в цьому напрямі. В рамках проведення цих сучасних і оновлюючих реформ і прийнятий Закон України № 1362 «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаною з реалізацією та експортом лісоматеріалів», що впевнено, враховуючи досвід таких законодавчих ініціатив в інших галузях промисловості, призводить «від вивозу соняшникового насіння Україна перейшла до статусу найбільшого експортера сонячної олії і готової продукції в світі, де також працюють відомі міжнародні компанії».
Відповідний законопроект є виконанням положень Коаліційної угоди, реформи якої передбачають зміну механізмів реалізації деревини, запровадження європейських стандартів якості продукції.
з повагою,
виконавча дирекція Агенції
Об’єднана коаліція громадських організацій Черкащини не може стояти осторонь законодавчих ініціатив направлених на збереження довкілля.
Коаліція починає негайно вивчати проблематику промислового вилову водних живих ресурсів на Кременчугскому водосховищі та бере під особистий контроль реалізацію ідеї проекту Закону «Про введення заборони (мораторію) на промисловий вилов водних живих ресурсів на деяких водоймах України» в життя!
Практично неконтрольований вилов риби в Кременчуцькому водосховищі та р. Дніпро призвів до того, що запаси риби по багатьох видах вважаються такими, що вийшли за межі норм екологічної безпеки, а деякі перебувають у критичному стані.
Мораторій на здійснення промислового вилову створить умови для екологічно відповідального та економічно ефективного рибного господарства, а також встановить прозорий та ефективний механізм регулювання рибогосподарської діяльності та функціонування як професійних учасників цього ринку.
Наразі, ми підготували листи голові Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Томенку М.В. та заступнику голови Комітету з питань сімї, молодіжної політики, спорту та туризму Петренку О.М.
Тільки разом ми переможемо! Сподіваємось, що цей законопроект буде підтриманий не тільки громадськістю, але і Верховною Радою!
З повагою,
Об’єднана коаліція громадських організацій Черкащини
Друзі, хотіли б поділитись з Вами гарною новиною!
Завдяки наполегливості Об’єднаній Коаліції громадських організацій Черкащини та підтримці народних депутатів Томенко М.В. та Петренко О.М. 06 жовтня 2015 року вручено подання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи про розгляд Проекту Закону про введення заборони (мораторію) на промисловий вилов водних живих ресурсів на деяких водоймах України.
Сподіваємось, що цей важливий останній етап проходження законопроекту буде вдало пройдено. Коаліція дуже вдячна народним депутатам за патріотичність та чітку неупереджену позицію!
Нагадаємо, що Об’єднана Коаліція громадських організацій Черкащини 21 вересня 2015 року направила звернення до голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Томенку М.В. та заступнику голови комітету з питань сімї, молодіжної політики, спорту та туризму, голові підкомітету з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Петренку О.М. з проханням підтримати на розгляді чергового засідання Верховної Ради України законопроект про введення мораторію на здійснення промислового рибальства на Кременчуцькому водосховищі та р. Дніпро терміном на 5 років.
З повагою, Об’єднана Коаліція громадських організацій Черкащини